Přesun na obsah

Dnes je 15.5.2021

Svátek má Žofie

SHM Klub
Kostelec nad Orlicí


Oddíl rytířů a dvorních dam

 

     Činnost oddílu je zaměřena  na děti mladšího školního věku - 1.stupně ZŠ. (V případě, že dítě navštěvovalo oddíl na 1.st. ZŠ., může pokračovat i nadále jako starší - 2. stupeň ZŠ.)

V případě prvňáčků doporučujeme začít s účastí na schůzkách  až od 2. pololetí  ( začátek školní docházky je pro dítě velkou, důležitou změnou na kterou si musí zvyknout, vstřebat spoustu nových zážitků a informací).

     Rozhodli jsme se dát „dění“ v oddíle středověkého ducha, čerpat z období gotiky.

     Který z chlapců by se nechtěl stát rytířem a děvče krásnou princeznou – dvorní dámou? Rytířství zdaleka není jen záležitostí středověku. K tomu vnějšímu  patří i jisté  morální zásady. Záměrem veškerého snažení a činnosti v oddíle je být dobrým člověkem, (rytířem, dvorní dámou) v dnešní době. Pozornost, statečnost, nezištná pomoc druhým, pravda, poctivost, ohleduplnost, pokora, pracovitost, rozvážnost, harmonie ducha i těla, popř.víra v Boha – to patří k rytíři i dvorní dámě.

     Náplní oddílu dále je dětem přijatelná forma dvorní etikety (správné chování), dějepravy (trochu historie Českého státu), život v divočině (znalosti o přírodě), základy rytířských dovedností např. šerm, lukostřelba, tanec, dále táborničení, práce se dřevem, kůží, ruční práce (šití, vyšívání, paličkování …), vaření, výroba rytířských atributů a oděvů.

     Cca jednou za 2 měsíce  pořádáme jednodenní popř. i víkendové výpravy. O letních prázdninách cca týdenní pobyt , tzv. „tažení“ - chaloupku. U příležitosti svátku sv. Jiří a Sv. Václava pořádáme turnaj.

     Zapojujeme se též do akce malování pohledů pro misie zaštiťované Papežským misijním dílem v ČR.

      Schůzky probíhají jednou za 14 dní a to v pátek od 15,45 do 18,00. hod. v klubovně SHM (Jiráskovo nám. 71 – naproti kostelu sv. Jiří). Od 18. hod je možnost účastnit se mše sv. které v pátek budou určeny právě pro děti.

     Aktuální termíny dáváme vědět na cca 2-3 měsíce dopředu viz samostatný oddíl.

 Zpět na úvodní stránku

Kalendář

květen 2021

po

út

st

čt

so

ne

 

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

 

 

Zobrazit jiný měsíc